Kabiny prysznicowe

szklana kabinaŁazienka jest jednym z najbardziej potrzebnych, a nawet niezbędnych pomieszczeń w każdym domu. Jej odpowiednia aranżacja – nie tylko pod kątem estetycznym, ale również funkcjonalnym jest zatem niezwykle ważna, gdyż z założenia ma ona służyć latami. Niezwykle ważny okazuje się więc odpowiedni dobór sprzętu do metrażu, jakim dysponujemy. Kabiny prysznicowe, na jakie się decydujemy powinny więc idealnie dopasować się nie tylko do całej aranżacji łazienki, ale również nie powodować wrażenia, że jest to jedyny element całego wyposażenia. Zobacz, jak dobrać odpowiednią kabinę!

 

Dysponując niewielkim metrażem łazienki bardzo często zamontowanie wanny okazuje się po prostu niemożliwe, w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się wybór prysznica o tzw. narożnym charakterze – nie zajmie wiele miejsca nie tracąc przy tym na funkcjonalności. Podobne cechy mają również kabiny prysznicowe wnękowe. Oba te modele cieszą się największym zainteresowaniem wśród kupujących.

 

Dla większych metrażowo powierzchni łazienkowych pole wyboru odpowiedniej kabiny znacznie się rozszerza. Mowa tu o kabinach wolnostojących, w których żadna ze ścian nie ma bezpośredniego kontaktu ze ścianami pomieszczenia. Tego rodzaju urządzenia są bardzo efektowane i nowatorskie, jednakże ich montaż okazuje się być już nieco bardziej skomplikowany. Co więcej wolnostojąca kabina idealnie sprawdzi się przy naprawdę sporej powierzchni łazienki – nie przytłoczy jej, a przy okazji nada jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny wygląd. Oczywiście w parze z niepowtarzalnym designem idzie również cena, bardzo łatwo domyśleć się, że tego rodzaju inwestycje wymagają naprawdę sporego budżetu, dlatego też modele wolnostojące najczęściej spotkać możemy na przykład w salonach piękności.

 

wbudowana kabinaNa rynku akcesoriów łazienkowych wyróżnia się również kabiny przyścienne – czyli takie, z których tylko jedna ściana kabiny styka się ze ścianą pomieszczenia. W tym wypadku bateria, czy panel prysznicowy zamontowane są właśnie na tej ścianie. Jeżeli chodzi o kształty to wraz z biegiem czasu są praktycznie dowolne – można zakupić kabiny prysznicowe półokrągłe, kwadratowe, prostokątne, czy o formie wielu innych wielokątów.

 

Do bardziej nietypowego wyglądu prysznica możemy zaliczyć również tak zwane kabiny wnękowe. Ich istota polega na tym, że tylko jedna ze ścian stanowi element kabiny, reszta natomiast to prawdziwe ściany łazienki, które tworzą specjalną wnękę. Tego rodzaju model jest bardzo prosty w wykonaniu, a co za tym idzie stosunkowo tani, zapewnia również większą prywatność niż typowe szklane, przeźroczyste kabiny prysznicowe.

 

Analizując wszystkie modele, okazuje się, że wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie jest wcale taki prosty, a przy jego dokonywaniu trzeba kierować się kilkoma wytycznymi. Ważna jest przede wszystkim metraż łazienki, wielkość kabiny, jej spójny charakter z resztą pomieszczenia oraz budżet, jakim dysponujemy.

Comments are closed.